25
Mart
2017
Cumartesi
15:36:15
Giri㡹fam Yap S˵llanᮬara Ekle Sitemizi Tavsiye Edin RSS


Yaşam

Betülce İkizce Moda

Betulce 2011

Doktor Astro

Balık Burcu Anne ve Çocuk

Basında Biz
HaberTürk TV Konuğuyduk

TV Programları

MotherandBaby Dergisindeyiz

WEB sitelerindeyiz

TRT de ikizanneleri.net Tanıtımı

Sitemiz Hürriyet Gazetesinde


Uzman Görüşü

Prof.Dr. Nejat Narlı
Çocuk Hastalıkları
ÇOĞUL GEBELİK

Op. Dr. Ahmet Kahraman
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Abdominoplasti

Dt. Ahmet Kerküklü
Diş Hekimi
Çocukta Ağız ve Diş Bakımı

Yrd.Doç.Dr. İlkim Çıtak Karakaya
Fizyoterapist
Gebelikte Bel ve Sırt Ağrıları

Pedagog Nil Tuncalı

Bir Kadın ve İki Erkek

Uzman Dr. Şule Sümbül
Psikiyatr
ÖZGÜVENLİ ÇOCUKLAR

Prof.Dr. Yaşare Arnas
Okul Öncesi Eğitim
İkizlere ve İkiz Annelerine Merhaba
Yaşam
Balık Burcu Anne ve Çocuk
[ Dr. Funda Aksu Doktor Astro, 09.03.2009 ]

BALIK ANNE-KOÇ ÇOCUK
Sezgili ve duyarlı Balık anne ile, dinamik, coşkulu, güçlü ve atak Koç çocuğu, birbirlerine hiç benzemeyen doğalarına karşın, birbirlerinden çok şeyler öğrenebilecek olmaları nedeniyle, iyi bir aile birliği oluştururlar. Koç çocuk azmi sayesinde paniğe ve endişeye kapılmayan güçlü bir çocuktur. Balık ise sessiz, sakin ve Zodyak’ın hayalperest burçlarındandır. Balığın yumuşak başlılığı, Koç’un güçlü karakteriyle uyumlu bir ortam yaratır.
Anne Balık, başkalarına yardım etmekten büyük mutluluk duyar, çocuğunun üstüne düşecek, her türlü ihtiyacında ona yardımcı olmaya gayret edecektir. Ancak Koç çocuğu, oldukça güçlü bir kişilik taşır ve genellikle işlerini kendi başına halletmek ister. Balık anne bu durumda onu anlayışla karşılamalı ve kendini gerçekleştirmesine izin vermelidir. Balık anne, çocuğuna hayallerini anlatacak ve Koç çocuk bu hayalleri gerçekleştirmeye çalışacaktır. Bu açıdan bakıldığında bu birliktelik çok güzel sonuçlar doğurabilecektir.
BALIK ANNE-BOĞA ÇOCUK
Balık anne ile Boğa burcu çocuk arasında doğuştan bir empati mevcuttur. Aralarındaki anlayış ve sevgi çok büyük olacaktır. Boğa çocuğu son derece pratik, becerikli bir çocuktur, sakindir ve ne istediğini bilir. Oldukça güçlü bir kişiliktir, sorumluluk almaktan asla kaçınmaz. Planlama yeteneği de gelişmiştir, aile içinde organizasyonlar yapabilir, herkesi bir araya toplayacak planlar yapabilir. Boğa çocuk, Balık annenin tersine oldukça gerçekçidir. Balık anne ise idealisttir ve sezgileri ile hayalleri onun için çok değerlidir. Fakat her ikisi de sempatik ve keyifli insanlar olduklarından, birlikte yaşamaktan çok keyif duyarlar. Balık anne, çocuğuna ince ve duyarlı olmayı, nezaketi öğretir. Boğa çocuğunun hayran olacağı özeliklerdir bunlar. Ancak şu da bir gerçek ki, Boğa çocuğu maddi değeri olan şeylere çok düşkündür, annedeki idealizmi anlamak ona güç de gelebilir. Gene de bu ikili anlayışları ve sevecenlikleri olan ortak paydaları sayesinde, oldukça iyi anlaşırlar.
 
BALIK ANNE- İKİZLER ÇOCUK
İkizler çocuk ve Balık anne ilişkisi, paylaşıma ve güvene dayalı sakin ve nazik bir ilişkidir. İkisinin de yumuşak huylu ve nazik olmaları her şeyin ortaklaşa paylaşıldığı güçlü bir aile ortamını doğurur. Anne Balık zaten yarı gerçek-yarı hayal bir dünyada yaşar. Çocuk İkizler ise daha gerçekçi, oldukça mantıklı ve keskin bir zekaya sahiptir, leb demeden her şeyi çabucak kavrar. Har iki burç da açık görüşlü, çabuk kavrayan burçlardır, ama bazen tutarsız oldukları durumlar da mevcuttur. Bu gibi durumlarda aile hayatında bazı huzursuzluklar baş gösterse de, çabucak hallolur.
Bu ailenin yapması gereken şey esnek olmak ve karşısındakini anlamaya çalışmaktır. Balık anne için sezgiler ve duygular çok önemlidir, mantığa bağlı düşünen İkizler çocuk onunla asla alay etmemelidir, kırgınlık olabilir. Anlayış ve esneklik bu iki burcun daha kolay anlaşmasını sağlayacaktır.
BALIK ANNE-YENGEÇ ÇOCUK
Balık ve Yengeç aynı türden ruhlar olduğundan, oldukça uyumlu ve mutlu bir birlikteliktir. Her bakımdan birbirlerini anlamaları kolaydır. Hassas Balık anne, duyarlı Yengeç çocuğunu anlamakta asla zorlanmaz, ona zor zamanlarında tam destek verir. Balık anne, mistik ve sezgili yönüyle, çocuğunun her türlü davranışının altında yatan nedenleri anlamakta zorlanmayacaktır. Yengeç çocuğu da, diğer burçlardaki çocuklara oranla anneye olan bağlılığı daha fazla olan çocuklardır. Bu durum her ikisinin arasındaki şaşırtıcı duygusal bağın nedenidir. İletişime bile gerek duymadan birbirlerini çok iyi anlayabilirler. Yengeç çocuğun aşırı hassas ve duyarlı yapısı, zaman zaman hayatın zorlukları altında ezilmesine neden olabilir, işte bu durumda Balık anne, onun yaralarını şefkatle ve sevgiyle saracak ve tekrar hayata dört elle sarılmasına neden olacaktır.
 
 


www.ikizanneleri.net   (09.03.2009)   Hit: (10469)   Sayfayı Yazdır   Yazıyı Tavsiye Edin     Paylaşın..

Yorumlar..Yorum yazabilmek için üye olmalısınız..

Henüz yorum yapılmamıştır.       İlk yorumu siz yapın..Diğer Yazıları;
 • Aslan Anne-Kova Çocuk
 • Koç Anne - Boğa Çocuk
 • Koç Anne-Koç Çocuk
 • Terazi Anne-Boğa Çocuk
 • Terazi Anne-Koç Çocuk
 • Astrolojide Anne-Çocuk İletişimi
 • Burçlara Göre Çocuklar
 • Doktor Astro
 • Üyelik
  Kullanıcı Adı:
  Parola:
  Beni Hatırla

  .: Parolamı Unuttum..

  .: Üye Olmak İstiyorum :.

  Yazarlar

  Emel

  Bir PI var içimde..

  fulya aydıner

  Bilişimin Yıldızları

  Aslı

  Lütfen Kemerlerinizi Bağlayınız

  Esra, üçüz Annesi

  Bir taşınma hikayesi

  Dilek

  Organik İşler Bunlar

  Naz

  Anneme söylemeyin çok üzülür…

  Sinan Akyüz

  Evim evim güzel evim!..

  Burcu

  Büyüdüm Ben

  Esin

  İkizanneleri Grubundan gelen mailler

  Hande

  Kızlarım Büyüyor

  Selen-Ceren, İkiz kardeşler

  Sonsuz Sevgi

  Destekliyoruz
  Çocuk İstismarına HAYIR

  Çocuk Kitapçısı

  Ücretsiz Pedagojik Danışmanlık (Kardeş Site)

  SE-CE MATBAA

  ÇİDER

  www.twinsclup.com

  twinsclup.com
  www.ikizannelerigrubu.com

  İkiz Anneleri Grubu

  © Copyright 2008 - İkizAnneleri.net - Her hakkı saklıdır.
  Ana Sayfa | Hakkımızda | Güncel Haberler | Gebelik-Doğum | İkizlerimiz | Eğitim-Okul | Sağlık | İkizlerle Hayat | Annelerin Mutfağı | Deneyimlerimiz | İkiz Babaları | Özel İkizler | Etkinlik | İletişim
  Bu sitenin hiç bir kurum veya kuruluş ile bağlantısı yoktur. İkiz annelerine hediye edilmiştir.