25
Mart
2017
Cumartesi
15:36:29
Giri㡹fam Yap S˵llanᮬara Ekle Sitemizi Tavsiye Edin RSS


Yaşam

Betülce İkizce Moda

Betulce 2011

Doktor Astro

Balık Burcu Anne ve Çocuk

Basında Biz
HaberTürk TV Konuğuyduk

TV Programları

MotherandBaby Dergisindeyiz

WEB sitelerindeyiz

TRT de ikizanneleri.net Tanıtımı

Sitemiz Hürriyet Gazetesinde


Uzman Görüşü

Prof.Dr. Nejat Narlı
Çocuk Hastalıkları
ÇOĞUL GEBELİK

Op. Dr. Ahmet Kahraman
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Abdominoplasti

Dt. Ahmet Kerküklü
Diş Hekimi
Çocukta Ağız ve Diş Bakımı

Yrd.Doç.Dr. İlkim Çıtak Karakaya
Fizyoterapist
Gebelikte Bel ve Sırt Ağrıları

Pedagog Nil Tuncalı

Bir Kadın ve İki Erkek

Uzman Dr. Şule Sümbül
Psikiyatr
ÖZGÜVENLİ ÇOCUKLAR

Prof.Dr. Yaşare Arnas
Okul Öncesi Eğitim
İkizlere ve İkiz Annelerine Merhaba
Yazarlar
Bir taşınma hikayesi
[ Dr. Esra, üçüz Annesi, 28.12.2010 ]

Ya da romanı mı desem J

Ev değiştirme kararımızın üzerinden tam 1 yıl geçtikten sonra taşınabilmemiz bile romanın başlangıcı olabilir. 4 oda olsun bahçe katı olsun, Üsküdar civarı olsun derken bütün civardaki evlerin hepsini öğrendim. Koşuyolu, Üsküdar, Çengelköy, Kuzguncuk, Beylerbeyi tarafında ev arayanlara, evlerin özelliklerini, kombi mi merkezi mi, çevresini, aidatlarına varana kadar söyleyebilirim, o derece bu işe daldım J Hatta bu yerlerdeki bazı emlakçılara üçüzlerin annesinin selamı var bile diyebilirsiniz J

 

İlk fırsatta internetteki evleri inceleyip, inceleyip önce emlakçılarıyla konuşup ön eleme yaptık. Sonrasında da üçüzleri alıp evleri görmeye gittik. Çocuklar bunalmasın diye, her ne kadar evleri nokta atışıyla görmeye çalışsak da, çocuklara hafta sonunda ne yapalım diye sorduğumda “ev bakmaya gidelim” cevabını bile aldığımız oldu J

 

Çocuklarla ev görmeye gitmek bizi çok zorlasa da taşınmama çocukların da müdahil olması için özellikle onlarla görmeye gittik. Bize avantajı da çocukların evdeki tutumlarını görüp, mesela bazı merdivenleri bizim için çıkmak kolayken onlar için ne kadar tehlikeli olabileceğini görmemiz gibi çocuklu eve uygun olup olmadığını deneme şansı oldu.

 

En sonunda, düzgün ev-düzgün muhit-düzgün fiyat üçlüsünün bir arada olamayacağını anlamamla birlikte birinden vazgeçmeye karar verdim. Düzgün muhit kavramı merkezi olmasını özellikle içeriyordu. Bakıcımıza da uygun olabilmesi için hem Ümraniye’de yaşayan ona, hem Maltepe’de çalışan bana hem de her gün Bakırköy’e gidip gelen eşime uygun bir yer seçmeye çalışmak da işin cabasıydı.

 

En son internette gördüğümüz bir ilanla Çekmeköy’e gidip, oradan başka bir yere geçerken” internette şurada da ev vardı” diyerek sitenin emlakçısına sormamızla da şu anki evimize taşınmaya karar verdik.

 

Asıl zorlu kısmı da burada başladı. İkiz annelerinden Pınarın eşinin deyimiyle “Anam beni bu leğende yıkamıştı” deyip saklayanlardan olduğum için bizim evi taşımak apartmanın geri kalanını taşımakla eşdeğerdi.

 

Çocuklardan fırsat buldukça her gün 10 dakika bir odayı ayıklamaya giriştim. Bir gün banyo, bir gün yatak odası, bir gün mutfak derken kullanmadığımız eşyaları ayıklamaya başladım ki taşınalı beri 2 aydır her gün bu işi yaptığımı söylersem evin durumu hakkında ipucu olur herhalde J

 

Son bir ay hiç alışveriş yapmayıp evdekileri, derin dondurucudakileri bitirelim dedim. Nispeten başarsak da 3 çocuklu bir evin ihtiyaçlarının hiç bitmeyeceğini de bir kere daha anladık. İndirimdeki şeylerden alıp, stoklayan benim evimde 4 tane nar ekşisi çıktı!!! “Ne yapayım, ben çocukları bile toptan yaptım” diye kendimi mazur gösterme çabalarım da yetmedi J

 

Ön hazırlık olsun, en zor kısmı en önce bitirelim dedik. Ara ara çocukları alıp, mutfak eşyalarını yerleştirdik. Taşınma sırasında da ne kadar doğru yaptığımızı anladık.

 

Büyük gün gelince de taşıma şirketi “abla, bu ev 2 günde bitmez” dedi. Ben durumu hala kabullenmeyip “yok, yok siz halledersiniz, ne var ki bu evde” diye gaz vermeye çalışsam da tabii ki onlar haklı çıktı.

 

Taşınma kısmının en önemlisi tabii ki çocukların rahatı, onların bu dönemden etkilenmemesiydi. Bunun için araştırmaya daldım. Bu konuda en çok önerilen, eski evdeki odalarının aynısını yapmaktı. Bu şansımız evin düzeninden dolayı mümkün değildi. Yeni evde çocuklara oyun odası yapma şansı olduğu için ilk önce ona giriştim. Taşıma şirketi çocukların dolaplarını yerleştirirken, ben oyun odasına daldım. Zaten yer yatağında yattıkları için orası senin yatağın, burası benimki derdimiz olmadı. Yerlerini de yadırgamadılar haliyle.

 

Böylece taşınmanın ilk günü çocukların yatak odası ve oyun odası halloldu. Çocuklar ilk gün anneannelerindeydi, ikinci gün bizimle evde oldular.

 

Düzgün bir taşıma şirketi ile çalışmanın avantajı her şey çok kolay taşındı ve büyük eşyalar çabucak yerleşti. Hatta tüm o hengamede sadece iki bardak kırıldı ki birisi bana diğeri yardımcımıza aitti J

 

Çocukların taşınma kısmında her alanda yanımızda olması, öncesinde yeni evimiz hakkında sbilgi vermemiz, pazartesi itibariyle günlük düzenlerini aynı şekilde devam ettirmemiz, mümkün olduğu kadar stresimizi onlara yansıtmamaya çalışmamız, hatta taşıyıcıları çocuklarla tanıştırıp “bakın bu amcalar eşyalarımızı yeni evimize götürecek” diye tanıtmamız gibi gayretlerimiz neticesinde çocuklar yeni eve çok kolay adapte oldular. Hiç eski evi sormayıp sadece” artık burada kalalım” demeye başladılar ki tüm yorgunluğa değdi.

 

Bana gelince. Bu evi taşıma sırasında “artık sade yaşama geçiyorum, evi hafifletiyorum” kararı aldım ki bu da bir başka yazıya…www.ikizanneleri.net   (28.12.2010)   Hit: (13968)   Sayfayı Yazdır   Yazıyı Tavsiye Edin     Paylaşın..

Yorumlar..Yorum yazabilmek için üye olmalısınız..

Henüz yorum yapılmamıştır.       İlk yorumu siz yapın..Diğer Yazıları;
 • Annelik halleri
 • İki/Üç Anne Gücü
 • Gerçek dünyaya hoşgel-eme-dim…
 • Üçüz Olunca İnsanlar Hepten Abartıyor.
 • Eşref saati dileklerim, Üçüzlerim, İkiz anneleri grubum
 • Üyelik
  Kullanıcı Adı:
  Parola:
  Beni Hatırla

  .: Parolamı Unuttum..

  .: Üye Olmak İstiyorum :.

  Yazarlar

  Emel

  Bir PI var içimde..

  fulya aydıner

  Bilişimin Yıldızları

  Aslı

  Lütfen Kemerlerinizi Bağlayınız

  Esra, üçüz Annesi

  Bir taşınma hikayesi

  Dilek

  Organik İşler Bunlar

  Naz

  Anneme söylemeyin çok üzülür…

  Sinan Akyüz

  Evim evim güzel evim!..

  Burcu

  Büyüdüm Ben

  Esin

  İkizanneleri Grubundan gelen mailler

  Hande

  Kızlarım Büyüyor

  Selen-Ceren, İkiz kardeşler

  Sonsuz Sevgi

  Destekliyoruz
  Çocuk İstismarına HAYIR

  Çocuk Kitapçısı

  Ücretsiz Pedagojik Danışmanlık (Kardeş Site)

  SE-CE MATBAA

  ÇİDER

  www.twinsclup.com

  twinsclup.com
  www.ikizannelerigrubu.com

  İkiz Anneleri Grubu

  © Copyright 2008 - İkizAnneleri.net - Her hakkı saklıdır.
  Ana Sayfa | Hakkımızda | Güncel Haberler | Gebelik-Doğum | İkizlerimiz | Eğitim-Okul | Sağlık | İkizlerle Hayat | Annelerin Mutfağı | Deneyimlerimiz | İkiz Babaları | Özel İkizler | Etkinlik | İletişim
  Bu sitenin hiç bir kurum veya kuruluş ile bağlantısı yoktur. İkiz annelerine hediye edilmiştir.